Konsultacja

Jeśli chcesz zaangażować nas do realizacji swoich celów lub wyzwań

Poznajmy się i porozmawiajmy, abyśmy mogli zaproponować Ci rozwiązanie, które w możliwie najkrótszym czasie da Tobie najlepsze efekty, których oczekujesz. 

Każdy Twój cel lub wyzwanie osadzone jest w specyficznym dla Ciebie kontekście, bez poznania którego nie uda nam się jednoznacznie wskazać rozwiązania.

Dlatego nie wahaj się i wypełnij formularz. Oddzwonimy, aby z Tobą porozmawiać. 
Rozmowy zwykle trwają około 30-45 min. 

Na czym polega konsultacja?

Po krótkiej rozmowie przedstawiamy ofertę współpracy. 

Po Twojej akceptacji i podpisaniu umowy, przystępujemy do realizacji. 

Etap 1 - Analiza, diagnoza

Analiza, diagnoza i audyt organizacji oraz zarządzania w firmach to kompleksowy proces oceny, zrozumienia i doskonalenia sposobu funkcjonowania oraz zarządzania w organizacji. Te trzy podejścia są ze sobą powiązane, ale różnią się swoim zakresem i głębokością analizy.

Analiza organizacji i zarządzania to pierwszy krok, który obejmuje badanie struktury organizacyjnej, procesów, procedur oraz praktyk zarządzania w firmie. Analiza ta może zawierać ocenę modelu zarządzania, hierarchii, struktury decyzyjnej oraz identyfikację obecnych wyzwań i problemów organizacyjnych. Celem analizy jest zrozumienie obecnego stanu organizacji oraz identyfikacja obszarów wymagających uwagi i doskonalenia.

Diagnoza organizacji i zarządzania to głębsze zbadanie przyczyn istniejących problemów lub wyzwań związanych z zarządzaniem w firmie. Diagnoza wymaga zidentyfikowania czynników wpływających na efektywność zarządzania oraz analizy przyczynowo-skutkowej między różnymi aspektami zarządzania a wynikami osiąganymi przez firmę. Celem diagnozy jest zrozumienie korzeni problemów oraz wypracowanie strategii zaradczych.

Audyt organizacji i zarządzania to proces przeglądu i oceny praktyk, procesów oraz systemów zarządzania w firmie. Audyt ma na celu ocenę zgodności z najlepszymi praktykami zarządzania, identyfikację obszarów wymagających ulepszenia lub optymalizacji oraz ocenę wpływu zarządzania na efektywność organizacji. W ramach audytu, eksperci ds. zarządzania mogą oceniać m.in. procesy decyzyjne, komunikację, kulturę organizacyjną oraz wydajność operacyjną.

Wszystkie te podejścia mają na celu dostarczenie kompleksowej analizy i zrozumienia funkcjonowania oraz zarządzania w organizacji. Poprzez analizę, diagnozę i audyt organizacji oraz zarządzania, firmy mogą identyfikować obszary do ulepszenia, dostosowywać swoje działania do zmieniających się potrzeb rynku oraz zwiększać efektywność i skuteczność swojej działalności.

Przeprowadzenie diagnozy i identyfikacja problemów/wyzwań

Diagnoza polegająca na przeglądzie dokumentów oraz przeprowadzeniu rozmów z pracownikami organizacji dotycząca wyzwań i problemów do rozwiązania. Rozmowa w formie warsztatu podczas którego identyfikujemy wyzwania i problemy oraz sugerujemy pierwsze rozwiązania do wdrożenia

Rezultatem diagnozy jest lista z podsumowaniem wyzwań i problemów oraz wskazane są pierwsze rekomendacje do wdrożenia. 

Etap 2 - Planowanie i projektowanie rozwiązań

Plan, skrojony pod Twoje oczekiwania i możliwości, to kluczowa wartość, jaką od nas dostajesz.

Po zdefiniowaniu obszarów wsparcia określenie wizję do której chcemy zmierzać w perspektywie współpracy. Doprecyzowujemy cele oraz kluczowe wskaźniki, które powiedzą nam czy osiągnęliśmy zakładane rezultaty.

Kluczowe na tym etapie jest określenie CO mamy zrealizować w krótkiej i długiej perspektywie współpracy.

Następnie wskazanie KTO ma zrealizować poszczególne zadania.  Określenie osób, które wezmą udział w realizacji projektu doradczego, wraz z przedstawienie zakresu obowiązków i odpowiedzialności.

Określenie KIEDY i ZA ILE będą realizowane poszczególne zadania. Przygotowanie harmonogramu realizacji współpracy. Przygotowanie budżetu potrzebnego do realizacji przedsięwzięcia. Przygotowanie instrukcji dokumentowania przedsięwzięcia.

Ustalenie zasad komunikacji w tym: częstotliwości spotkań, przesyłania informacji oraz raportów. Wskazanie osób odpowiedzialnych za realizację projektu. Określenie adresów e-mail oraz numerów telefonów.

Na tym etapie warto również wskazać szanse i zagrożenia dla realizacji projektu tak by minimalizować ryzyko niepowodzenia i skuteczniej tym ryzykiem zarządzać.

Rezultatem tego etapu jest precyzyjnie zdefiniowany plan rozwoju z ustalonymi kluczowymi rekomendacjami do wdrożenia, osobami odpowiedzialnymi za poszczególne elementy planu oraz harmonogram i kosztorys prowadzonych działań. 


Etap 3 - Realizacja i wdrażanie innowacji

Projektowanie eksperymentów

Opisywanie procesów

Prowadzenie konsultacji, szkoleń, warsztatów, mentoringu, coachingu i wykonywaniu usług.

Przeprowadzenie konsultacji

Przeprowadzenie warsztatów

Rezultatem tego etapu jest wprowadzenie zmian w sposobie funkcjonowania organizacji. Ponadto, uruchomienie w zespole kultury rozwiązania problemów, ciągłego doskonalenia i wdrażania innowacji oraz skutecznego osiągania ambitnych celów.

 

Etap 4 - Monitorowanie i korygowanie działań

Wyniki, nie tylko finansowe, są twardym dowodem na skuteczność realizacji opracowanego planu.

Przygotowanie procesu wprowadzania zmian w realizacji.

Przygotowanie procedury kontrolowania postępów/wskaźników/osiągania celów.

Konfrontowanie osiągniętych rezultatów ze stworzonym raportem z rekomendacjami.

Ewentualna zmiana procedur, procesów w celu zoptymalizowania skuteczności realizacji.

Raz dziennie, Raz w tygodniu, Raz w miesiącu, Raz na kwartał, Raz na pół roku

Przeprowadzenie ewaluacji prowadzonych działań

Przeprowadzenie ewaluacji po zakończeniu współpracy

Podsumowanie i zakończenie realizacji wdrożenia

Raport z realizacji współpracy

Stworzenie dokumentacji zawierającej doświadczenia ze współpracy

Wyślij zgłoszenie - oddzwonimy do Ciebie